Inline ve Vídni

Tento týden jsme si udělali krátký, ale pěkný výlet do Vídně. Po 2h cesty s malou mezipauzou v Mikulově jsme přijeli do Vídně. Zaparkovali jsme přímo na umělém ostrovu Donauinsel. Je zde takové středně velké parkoviště, na sjezdu z Floridsdorfer Brucke. Na parkovišti už můžete nasadit brusle a od auta vyjet nalehko na cyklostezku po ostrově.

Celý ostrov má něco přes 22 km a vedou na něm souběžně někde až 4 trasy. Nicméně trasa s nejkvalitnějším povrchem je na levé straně řeky. Zmíněné parkoviště je na 15,4 km. Cyklostezky jsou značeny kilometrovníky, takže pokud se budete chtít s někým setkat, stačí nahlásit kde se nacházíte a pak už jenom počkat.

Inline ve Vídni

Na spodním konci na 6,6 km je malá hospůdka, kde si můžete dát Radler-a mix piva a citronové limonády. Je to celkem dobré a má to hned dvě výhody. Nezalepí vám to pusu jako sladká brča a neztěžknou vám nohy jako po pívu. To jsou poznatky kamarádů (Janča a Peťa), kteří nám všechno pěkně ukázali. Ještě s námi jel Viktor, jehož hlášky nás bavily celý den (nejlepší byla ta o českých dálnicích a OSA 🙂 na požádání převykládáme).

Po cestě se je na co dívat: lanovka na vodní lyže, architektura a můžete se v pohodě vykoupat ve slepém rameně řeky, kde je čistá voda. Výčet aktivit tímto nekončí a je jen na vás, na co se dřív vrhnete.

Tak pěkné zabruslení ve Vídni 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..